UA-115149321-1

Инструкция по монтажу МЧ

Инструкция по монтажу МЧ

Модель: Металочерепица
Наличие:
Есть в наличии
Описание

У порівнянні з багатьма покрівельними матеріалами, металочерепиця є легким, міцним і доступним за ціною матеріалом. В залежності від товщини покриття вага 1 м.кв.  металочерепиці може коливатися від 4 до 6 кг. Прочитайте інструкцію уважно, перш ніж починати роботу.

1. Карнизна планка.

2. Дошка  обрешітки.

3. Спадаючий брус контробрешткі.

4. Гідроізоляційна плівка.

5. Крокви.

6. Коник.

7. Листи металочерепиці.

8. Ущільнювач коника.

9. Заглушка коника.

10. Вітрова дошка.

11. Водостічна труба.

12. Тримач труби.

13. Ринва.  

14. Тримач ринви.

15. Снігозатримувач.

16. Єндова зовнішня (декоративна).

17. Єндови внутрішня (нижня).

 

 1. ЗАМІР ПОКРІВЛІ І РОЗРАХУНОК

Монтаж металлочерепицыМеталочерепиця виготовляється по розмірам під замовлення з урахуванням неможливих розмірів. Як правило, довжина листа дорівнює довжині ската. Лист металочерепиці монтується так, щоб край листа виступав на 40-60 мм від карниза (в залежності від модифікації металочерепиці), а на конику утворюється простір для вентиляції.

Розрахунки можна проводити і за проектом (кресленням), але рекомендуємо вимірювати вже готову конструкцію обрешітки. Також необхідно перевірити правильність геомертії скатів, наприклад, виміряти скат по діагоналях, щоб переконатися, що він рямокутний.

Для прямокутних скатів кількість листів легко розраховується по формулі: довжина карниза ділиться на корисну ширину одного листа.
Наприклад: металочерепиця типу "Монтеррей"

 • корисна ширина листа – 1100 мм
 • довжина карниза -11300 мм
 • необхідна кількість листів =11300 мм: 1100 мм = 10,27

Тобто для одного ската такої покрівлі необхідно 11 листів металочерепиці.

Для більш складних покрівель ми можемо розрахувати необхідну кількість матеріалу з мінімальною кількістю відходів за допомогою спеціальних програм.
Примітка: пам’ятайте, що кожен дах розраховується індивідуально.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_2.jpg

При розрахунку скатів, для яких потрібні листи різної довжини, потрібно пам’ятати, що поперечний малюнок хвилі повинен утворювати єдину лінію.

При цьому враховується довжина хвилі металочерепиці. (Довжина хвилі металочерепиці типу «Монтерей» дорівнює 350 мм.)

 

 1. ТРАНСПОРТУВАННЯ

При транспортуванні листів металочерепиці необхідно, щоб вся пачка листів лежала на рівній поверхні без провисання. Додатково може виникнути необхідність зафіксувати листи за допомогою ременів, щоб уникнути пошкодження листів, їх тертя між собою. Різні пачки, а особливо листи з різним профілюванням, повинні перекладатись рейками і фіксуватись за допомогою ременів.

 

 1. ЗБЕРІГАННЯ

Увага! Листи металочерепиці дуже гості. Щоб не порізатись, користуйтесь рукавичками та будьте обачні та обережні!

Металочерепицю необхідно переносити, щоб лист не прогинався. Якщо погрузка-вигрузка здійснюється вручну, то необхіно забезпечити для цього достатню кількість людей.

Якщо монтаж покрівлі буде здійснюватись не одразу і виникає необхідність зберігання металочерепиці більше місяця, то необхіно:

 • зберігати металочерепицю на рівній поверхні;
 • забезпечити такий кут нахилу листів, щоб конденсат, або вода, що може потрапити на листи металочерепиці, змогла безперешкодно стікати;
 • нижній лист укладається на дерев’яні рейки (бруси), що розміщують поперек листа з інтервалом 350-500мм (це забезпечить збереження форми листів металочерепиці);
 • кожен наступний лист також перекладається рейками.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_5.jpg

 1. ДОДАТКОВА ОБРОБКА

 

4. ДОДАТКОВА ОБРОБКА

ИнструментыЗдійснюючи монтаж покрівельного покриття листи доводиться різати вручну. Металочерепицю можна різати тільки спеціальними інструментами ручні ножиці по металу (мал.1), электричні висічні ножиці (мал.3), ножівку з дрібними зубцями (мал.2.), электролобзик (мал.4), дискову пилку з твердосплавними зубцями (мал.5). Увага! Забороняється використання шліфувальних машинок з абразивними дисками (болгарок).

При обрізці і свердлінні металочерепиці утворюються металева крихта, яку потрібно акуратно змести, інакше вона буде іржавіти і зможе зіпсувати покриття. Якщо при монтажі покрівлі поверхня листів забруднилася, то бруд легко змити м'яким миючим засобом.

Якщо під час монтажу полімерне покриття металочерепиці було пошкоджене, то цинковий шар під покриттям захистить лист від іржі. Подряпини легко зафарбувати, підібравши необхідну фарбу.

Увага! Рекомендується підфарбовувати всі місця зрізів металочерепиці, особливо в місцях прогину хвилі.

Увага! Особливо сильні миючі засоби можуть пошкодити полімерне покриття металочерепиці.

 

5.  ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ ТА ПАРОІЗОЛЯЦІЯ

При добовому перепаді температур на нижній поверхні металевого листа утворюється конденсат. В свою чергу з внутрішніх приміщень будинку піднімаються випаровування і в холодному повітрі підпокрівельного простору перетворюються у воду. Надмірна вологість призводить до намокання утеплювача і, як наслідок, зниження його теплотехнічних характеристик, гниття обрешітки і крокв, псуванню внутрішньої обшивки приміщень і появі цвілі.

 Щоб такого не сталося, необхідно використовувати утеплювач достатньої товщини, захистити його від конденсату з боку металочерепиці за допомогою гідроізоляційної плівки або мембрани, а від вологи з приміщення – за допомогою пароізоляційної плівки (мемрани).

Увага! Спочатку укладається гідроізоляційний матеріал, а тільки потім монтується решетування.

Для якісної гідроізоляції необхідно пам’ятати, що гідроізоляційна плівка (гідробар’єр) монтується без контакту з утеплювачем та металочерепицею. Мінімальні вентиляційні зазори становлять 5см. Гідроізоляційну ж мембрану можна укладати безпосередньо на утеплювач без вентиляційного зазору.

Гідроізоляційний матеріал укладають горизонтально внахлест від карниза до коника, при цьому під коником повинен бути зазор не менше 50 мм для безперешкодного випаровування вологи (якщо горище тепле). Решетування повинно бути виконане так, щоб повітря безперешкодно потрапляло від карниза під коник даху. Вентиляційні отвори встановлюються в найвищому місці покрівлі. Складські приміщення і неопалювані горища провітрюються через торцеві віконця. В особливо сирих приміщеннях вентиляція повинна бути примусовою.

Монтаж металлочерепицы

Монтаж металлочерепицы

 1. РЕШЕТУВАННЯ

 

Після укладання гідроізоляційного матеріалу на крокви, він фіксується за допомогою рейок контробрешітки. Завдяки спадаючим (вертикальним) рейкам контробрешітки забезпечується безперешкодна вентиляція підкровельного простору.

Монтаж металлочерепицыДля обрешітки використовуються дошки 25-30х100 мм. Їх потрібно кріпити до контррейок у горизонтальному напрямку з певним інтервалом, залежно від того, з яким видом черепиці ведуться роботи. У профілю типу "Монтеррей" цей інтервал складає 350 мм. Відстань від нижнього краю першої дошки (що виходить на карниз) до середини другої дошки обрешітки має бути меншою (для металочерепиці типу Монтерей ця відстань складає 300 мм). Також перша дошка (яка виходить на карниз) повинна бути на 10-15 мм товша за інші.

 

Торцева (вітрова) дошка

Торцева дошка повинна бути вище решетування на висоту хвилі профільного листа (величина Н). У профілю "Монтеррей" ця величина становить 40мм. Дошки обрешітки прибиваються до крокв оцинкованими цвяхами.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_9.jpg

 

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_10.jpg

Карниз

Карнизна планка повинна кріпитися перед монтажем листів металочерепиці. Для нахлесту достатньо 100 мм. Карнизну планку кріплять до лобової (карнизної) дошки з інтервалом 250-300 мм. Металеві планки обрізають за тими ж правилами, що і листи металочерепиці. (див.п.4. Додаткова обробка)

 

Коник

Для надійного кріплення конькової планки, під неї потрібно попередньо закріпити дві додаткові дошки обрешітки. Для кріплення конькової планки потрібно використовувати саморізи достатньої довжини, щоб планка трималась за обрешітку, а не за листи металочерепиці.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_11.jpg

 1. МОНТАЖ ЛИСТІВ МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ

 

7. МОНТАЖ ЛИСТІВ МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ

Монтаж листів металочерепиці необхідно починати: для двоскатної покрівлі – з торця (зазвичай з права на ліво); для шатрового даху – листи кріплять, починаючи від найвищої точки ската по обидві сторони.

Замок кожного покрівельного листа повинен бути накритий наступним листом. У профілю "Монтеррей" замок хвилі розташований з лівого краю. У той же час монтаж покрівельних листів можна починати як з права на ліво, так і з ліва на право. Якщо монтаж початий з лівого краю, то кожен наступний лист заводиться під останню хвилю попереднього листа.

ПРАВИЛА ПЕРЕСУВАННЯ

По металочерепиці потрібно ходити акуратно, у взутті з м'якою підошвою і наступати тольки в місцях решетування і в прогин хвилі.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_15.jpg

Край листів встановлюється паралельно карнизу, і кріпиться з виступом від карниза на 40-60 мм. (в залежності від типу профілювання).

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_13.jpg

Встановивши і прикріпивши одним шурупом перший покрівельний лист, другий укладають так, щоб нижні краї становили рівну лінію. Нахлест скріплюють одним шурупом по верху хвилі під першою поперечною хвилею. Якщо Вам здається, що листи не стикуються між собою,  варто спочатку підняти лист, а потім, злегка нахиляючи лист, рухаючись знизу вгору, укладати хвилю за хвилею й скріплювати шурупом по верху хвилі під кожною поперечною хвилею. Скріпіть таким чином 3-4 листа між собою і  нижній край вирівняйте чітко по карнизу. І тільки після цього кріпіть листи остаточно до решетування.

Металочерепиця кріпиться спеціальними покрівельними шурупами. Для зручності при роботі з шурупами радимо скористатися електродрилем з насадкою для шурупів.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_14.jpg Самонарізні шурупи з ущільнювальною шайбою кріплять у прогин хвилі профілю під поперечною хвилею, перпендикулярно до листів у шаховому порядку. На один м2 профілю потрібно приблизно 8 саморізів

 

УЩІЛЬНЮВАЧІ ТА ГЕРМЕТИКИ

Зазвичай, ущільнювачі використовують тільки під коником і на стиках у дахів шатрової форми. Якщо основу даху вже виконано з гідроізоляційним матеріалом, то ущільнювач не обов’язковий. У місцях стику і наскрізних отворів для ущільнення можна використовувати силіконову масу, герметизуюці стрічки або інший герметик. Ущільнювальні стрічки акуратно кріпиться до профілю, і тільки після цього коник або стик покривається планкою.

 

8.ДОБІРНІ ЕЛЕМЕНТИ (ПЛАНКИ)

 

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_17.jpg

 

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_18.jpg

Єндова

Для внутрішніх стиків листів металочерепиці застосовується єндова. Цей елемент є найбільш уразливим і потрубує достатньої уваги при встановленні.

 Внутрішні (нижні) єндові планки монтуються знизу вверх з мінімальним напуском 150 мм, а стики додатково обробляються герметиком. Декоративна (зовнішня) єндова виконує лише декоративну функцію, прикриваючи зрізи листів металочерепиці. Кріпиться вона без ущільнювачів заклепками або шурупами по верху хвилі профілю з відстанню в 300 – 500 мм.

Торцева планка

Торцева планка кріпиться до дерев'яної основи шурупами. Якщо решетування виконане відповідно до інструкції, то торцева планка легко покриває торець металочерепиці поверх хвилі профілю.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_19.jpg

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_20.jpg

Конькова планка

Конькова планка монтуєтся тільки після остаточної установки і кріплення всіх покрівельних листів. Якщо необхідно, попередньо наклейте ущільнювач на планку конька і вже після цього закріплюйте планку з інтервалом в одну хвилю через листи металочерепиці до обрешітки. Для цього використовуйте спецальні кокрівельні саморізи довжиною 60-80 мм.

Снігозатримувачі

Щоб уникнути скочування снігу, наприклад, над входом, або над  доріжками, де часто ходять люди, або для того щоб розгрузити водостічну систему, ми рекомендуємо встановити на даху снігозатримувачі. Їх кріплять під другою-третьою поперечною хвилею від карниза (з відстанню близько 350-700 мм від карниза). Кріплення встановлюється під снігозатримувач на профілі, і кріпиться крізь лист до решетування довгимми шурупами. Нижній край снігозатримувача кріпиться до листа по кожній другій хвилі шурупами звичайного розміру.

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_21.jpg

       

 

http://kvartir-remont.com.ua/images/instruktsija-po-montazhu-metallocherepitsi_22.jpg

Наскрізні отвори

Всі стики між елементами наскрізних отворів і покрівельними листами потрібно герметизувати. Важкі елементи, наприклад вентиляційна труба, кріпляться крізь панель наскрізного отвору до решетування (не забудьте врахувати цей пункт при монтажі решетування).в

Інструкція з монтажу металочерепиці

                                     www..ck.ua                                                        

См. также